Dünya Haberleri

DÜNYA

  "turkey.com" 4.5 trilyona satılık

  Hürriyet Haber
  13.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Internet'te isim pazarlayan dünyanın en büyük şirketi Great Domains.com, ''Turkey.com'' ismini 7 milyon dolara satışa çıkardı.

  ABD'nin Seattle kenti merkezli Paley Communucations şirketine ait ''Turkey.com'', internette Turkiye ile ilgili bilgiler veren bir site olarak faaliyetini sürdürüyor.

  Turkey.com adı, bu şirket tarafından 18 Mayıs 1995 yılında, yılda 35 dolara satın alınmıştı.

  Great Domains firması, ayrıca America.com adını 30 milyon, Russia.com adını, 7 buçuk milyon Sweden.com adını 7 milyon, South Africa, Belgium ve Ukraine.com adlarını 5 milyon, Greece.com ise 2 buçuk milyon dolara satılıyor. Firmanın ülkelerin önemine göre fiyat belirlemesi yaptığı sanılıyor.

  Şimdiye kadar milyonlarca dolarlık isim sattığını bildirilen GreatDomains firması, daha önce Loans.com (Krediler.com) adını 3 milyon dolara satmıştı. Firma yetkilileri, America.com için daha önce 10 milyon dolar teklif geldiğini, ancak ismin sahibinin 30 milyon dolardan aşağı satmama kararı verdiğini açıklamıştı.

  Şu anda internette, yıllığı 19 dolara isim almak mümkün. Internette com, net, org ve diğer alternatif uzantılı isimler, http://www.easyspace.com, http://www.easyspace.com, http://www.register.com, http://www.register.com, http://www.networksolutions.com, http://www.networksolutions.com gibi bir çok adresten satın alınabiliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı