Dünya Haberleri

DÜNYA

  Türk yoga eğitmenini 'çok tatlısın' diyerek kovmuştu... Dava sonuçlandı

  Hürriyet Haber
  23.08.2017 - 15:41 | Son Güncelleme:

  ABD'de ünlü bir manken, kocasıyla ortak işlettiği yoga merkezindeki Türk öğretmeni "Çok güzel bir kadın, evliliğim tehlikeye girer" diyerek kovdurmuştu. Türk yoga öğretmeni başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

  Türk yoga hocasını Dilek Edwards (33), yoga terapi yaptığı kliniğin sahibi Charles Nicolai'nin iş ortağı olan Playboy modeli eşi Stephanie Adams'ın kendisini çok güzel bulması nedeniyle işten çıkarılması üzerine açtığı dava lehine sonuçlandı.

  Adams'ın eşine sosyal medyada resimlerini gördüğü Dilek'le ilgili "O çok tatlı" yorumunda bulunduğu için haksız bir biçimde işten atıldığını savunan Dilek, geçen yıl mayıs ayında Yüksek Mahkeme'den beklediğini elde edememişti.

  Mahkeme, Dilek'in davasında kadın olmasından ötürü işten kovulduğunu iddia etmediği yönünde bir karara imza atmıştı. Dün ise temyiz mahkemesi alt mahkemenin kararını bozdu.

  Türk yoga eğitmenini çok tatlısın diyerek kovmuştu... Dava sonuçlandı

  Yargıç David Friedman, “Dilek sadece Nicolai’nin ondan cinsel olarak etkilenmesi dolayısıyla işinden olmuştur. Bu New York Eyaleti İnsan Hakları Kanunu’na göre cinsiyet ayrımcılığına girer” ifadesini kullandı.

  Dilek’in avukatı Maimon Kirschenbaum, ABD’nin çok satan gazetelerinden New York Post’a konuştu. Kirschenbaum, diğer mahkemelerin Nicolai’yi desteklediğini söylerken, çok uğraştıklarını ve memnun olduklarını dile getirdi.

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

   

  Etiketler: ABD , Masaj , Mahkeme
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı