Dünya Haberleri

DÜNYA

  Türk ya da İtalyanlara bırakmayız

  Hürriyet Haber
  22.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Libya’da 42 yıllık Kaddafi rejimi zor günler geçirirken “veliaht” gözüyle bakılan oğul Seyfülislam Kaddafi önceki akşam televizyondan halka seslendi.

  KARAKOLU BÖYLE ATEŞE VERDİLER / WEB TV

   

  LİBYA'DA İSYAN BÜYÜYOR / FOTO GALERİ

   

  LİBYA'DAN TAHLİYE EDİLEN TÜRKLER İSTANBUL'A GELDİ / WEB TV

  Ülkenin eski Osmanlı ve İtalyan hakimiyetine atıfta bulunan Seyfülislam Kaddafi, “Çatışmaları ülkenin birliğini yok etmek ve İslamcı bir cumhuriyet kurmak isteyen unsurlar kışkırttı. Ayakta kalan son erkek, hatta kadına kadar savaşacağız. Libya’yı Türklere ya da İtalyanlara bırakmayız” dedi. Bingazi başta olmak üzere ülkenin doğu kentlerini ele geçiren İsyancıların, 1969’da Kaddafi’nin devirdiği Kral İdris döneminin bayrağını göndere çekmesine işaret eden Seyfülislam, gerekirse ülkenin bayrağını da değiştirebileceklerini kaydetti.

  Sivil tanklar var

  İç savaşın eşiğinde olduklarını söyleyen Seyfülislam Kaddafi konuşmasını şöyle dedi: “Binlerce silah ele geçirdik. Onbinlerce kişi Trablus’a geliyor. Babam  Trablus’ta savaşı yönetiyor. Bingazi’de sivillerin kullandığı tanklar dolaşıyor. Birçok silah deposu yağmalandı. Bizim de silahlarımız var, ordunun da. Libya yol ayrımında. Libya kan gölüne döner. Libya, Mısır veya Tunus değil. Muammer Kaddafi, Zeynel Abidin Bin Ali değil, Mübarek değil. Libya’dan bir parmak yer vermeyiz. Burada öleceğiz.”

       

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı