Dünya Haberleri

DÜNYA

  Türk terör zanlısı Almanya'da ifade verdi

  Hürriyet Haber
  25.08.2009 - 17:40 | Son Güncelleme:

  Almanya'da saldırı planlayan teröristlere yardımcı olduğu suçlamasıyla Düsseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde yargılanmakta olan Türk terör zanlısı Atilla Selek, aslında ne yapacaklarına tam olarak karar vermemiş olduklarını söyledi.

  Selek bugün mahkemede verdiği ifadesinde, terör hücresinin daha önce hangi ülkede ne yapmak istediğini tam olarak bilmediğini belirterek, “Aslında çok plansızdık” dedi.

  Başlangıçta Çeçenistan ve Irak'da mücadele etmek istediklerini, ancak hiç bir radikal dinci örgütün kendilerini istemediğini ifade eden Selek, Çeçenistan'da “Cihad” için yeteri kadar eğitimli görülmediklerini, Irak'ta da kendilerine bu ülkede yeteri kadar mücahit olduğunun söylendiğini kaydetti.

  Selek, bir tanıdığın tavsiyesi üzerine Arapça öğrenmek için Suriye'ye de gittiklerini, bunun da bir sonuç vermediğini, ancak mücadeleden vaz geçmeyi hiç bir zaman düşünmediklerini sözlerine ekledi.

  Yargılanmakta olan terör hücresinin elebaşısı olan Müslüman Alman Fritz Gelowicz ise Afganistan'daki bir terör kampında eğitime başladıktan kısa bir süre sonra kendilerine bir görev verileceğini hissettiğini söyledi.

  Düsseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde yargılanmakta olan 4 terör zanlısı arasında Adem Yılmaz adlı Türk de bulunuyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı