GeriDünya Türk öğrencilerin büyük başarısı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk öğrencilerin büyük başarısı

Türk öğrencilerin büyük başarısı
refid:13240947 ilişkili resim dosyası

Üç farklı alanda yüksek lisans derecesinin verildiği Avrupa Enstitüsü’nde, “Onur Derecesi” ile bölümlerini bitiren Elif Kalaycıoğlu ve Özgür Erkan’a, “Yüksek Başarı Ödülü” verildi.

İngiltere’de master yapan Elif Kalaycıoğlu ile Özgür Erkan adlı iki Türk öğrenci en saygın yüksek öğrenim kurumlarından London School of Economics’in (LSE) Avrupa Enstitüsü çatısı altındaki yüksek lisans programlarını birincilikle bitirdi.

Bu yıl içinde yapılan bir uluslararası akademik araştırmada dünyanın en iyi “Avrupa Çalışmaları Enstitüsü” seçilen bölümde master yapan Kalaycıoğlu ve Erkan kendi programlarını en yüksek dereceyle tamamladı.
Elif Kalaycıoğlu “Fikirler ve Kimlikler”, Özgür Erkan da “Siyaset ve Yönetim” bölümlerini birincilikle tamamladı.

Üç farklı alanda yüksek lisans derecesinin verildiği Avrupa Enstitüsü’nde, “Onur Derecesi” ile bölümlerini bitiren öğrencilere ayrıca, “Yüksek Başarı Ödülü” verildi.

LSE’nin Londra’daki kampüsünde, dün yapılan diploma töreninde ödüllerini Üniversite Direktörü Howard Davies’dan aldı.

Davies, öğrencilere yüksek performanlarından dolayı teşekkür etti.

LSE1:  Master yapmak için Londra’ya gelen Elif Kalaycıoğlu, dünyaca ünlü eğitim kurumları arasında yer alan  London School of Economics’in (LSE) Avrupa Enstitüsü çatısı altındaki yüksek lisans programlarını birincilikle bitirdi.

LSE2: Özgür Erkan, diploma ve özel ödül sevincini annesi Sevil ve babası Naci Erkal ile paylaştı. Erkan ileriye yönelik düşüncelerini şöyle açıkladı; “Master derecem sonrasındaki idealim, yine Avrupa çalışmaları konusunda doktoraya devam etmek ve özellikle master tezimde de islediğim AB referandumlarında ve AP seçimlerindeki seçmen davranışını incelemektir.”

LSE2A: Diploma töreni ardından Özgür Erkan ileriye yönelik düşüncelerini şöyle açıkladı; “Master derecem sonrasındaki idealim, yine Avrupa çalışmaları konusunda doktoraya devam etmek ve özellikle master tezimde de islediğim AB referandumlarında ve AP seçimlerindeki seçmen davranışını incelemektir.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle