GeriDünya Türk kökenli İngiliz siyasetçi Boris Johnson parlamentoya geri dönebilir
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk kökenli İngiliz siyasetçi Boris Johnson parlamentoya geri dönebilir

Türk kökenli İngiliz siyasetçi Boris Johnson parlamentoya geri dönebilir
refid:26959880 ilişkili resim dosyası

Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, 2015 yılı genel seçimlerinde milletvekili adayı olarak parlamentoya geri dönmeyi planladığını açıkladı. Geçmişte Henley Milletvekili olarak görev yapan Johnson, milletvekili seçilse de 2016 yılında görev süresi dolana dek belediye başkanı olarak çalışmaya da devam edeceğini belirtti.

Milletvekili seçildikten sonra Muhafazakar Parti liderliğini Başbakan David Cameron’dan devralmaya çalışacağı yönündeki iddialara da cevap veren Johnson “Kesinlikle Parti lideri olmak gibi bir niyetim yok çünkü bu görevin hali hazırda bir sahibi var ve ayrıca ben David Cameron’ın çok başarılı bir Başbakan olduğuna inanıyorum” dedi.

BBC’ye konuşan Johson sözlerine “Belki David Cameron görevinden ayrılmaya karar verdiğinde, 2030 yılında falan, yeni birinin Parti lideri olması için bir fırsat doğar. Ancak ben gelecekte bu göreve getirilecek kişinin şu an henüz ergenlik çağında olan bir genç olacağını düşünüyorum” diyerek devam etti.

OSMANLI TORUNU
Osmanlı Dahiliye Nazırı Ali Kemal’in torununun oğlu olan Johnson’ın parlamentoya dönme kararını açıklamasının ardından Twitter’dan bir açıklama yapan Başbakan David Cameron ise “Bu kararın kendisini çok mutlu ettiğini” söyledi ve “Ben her zaman yıldız oyuncularımı sahada görmek istediğimi söylemiştim” dedi.

NEREDEN ADAY OLACAĞI HENÜZ BELLİ DEĞİL
Uzmanlar, Johson’ın Muhafazakar Parti’nin kazanmasının garanti olduğu Londra’nın Uxbridge bölgesinden aday olacağını tahmin ettiklerini belirtirken, Belediye Başkanı “Henüz nereden aday olacağıma karar vermedim” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle