GeriDünya Türk jetlerine taciz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk jetlerine taciz

Genelkurmay Başkanlığı, eğitim uçuşundaki iki F-16'nın Yunanistan'a ait iki F-16 uçağı tarafından radar kilidini muhafaza etmek suretiyle taciz edildiğini belirtti.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki açıklamada, altı F-16 uçağı ile Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra edildiği, bu görev esnasında iki F-16 uçağının, Yunanistan'a ait iki F-16 uçağı tarafından sekiz dakika 13 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle taciz edildiği bildirildi.

Açıklamada, yürürlükteki angajman kuralı gereği, Yunanistan'a ait jetlerin tacizine aynı şekilde karşılık verildiği ifade edildi.

YASA DIŞI GEÇİŞ TEŞEBBÜSÜNDE BULUNAN 495 KİŞİ YAKALANDI

Türkiye'nin kara hudutlarında yasa dışı geçiş teşebbüsü esnasında 495 şahsın yakalandığının da belirtiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kara Kuvvetleri Komutanlığı Hudut Birlikleri tarafından gün içerisinde, yasa dışı yollardan Suriye'den Türkiye'ye girmeye çalışan 316, Gürcistan'dan Türkiye'ye girmeye çalışan bir şahıs ile yasa dışı yollarla Türkiye'den Yunanistan'a geçmeye çalışan 166, Türkiye'den Bulgaristan'a geçmeye çalışan 12 şahıs yakalanmıştır.

Ayrıca, hudut hattında190 karton sigara, 2,3 kilogram uyuşturucu madde, 118 muhtelif kutu ilaç ele geçirildiği bildirildi.

Bu arada Jandarma Genel Komutanlığı unsurları tarafından Türkiye'de bulunmak için yasal gerekleri taşımayan 115 kişi ile Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından da 800 kişi yakalanmıştır."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle