GeriDünya Türk işadamının katil zanlıları serbest
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk işadamının katil zanlıları serbest

KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat, Güney Kıbrıs'ta öldürülen işadamı Elmas Güzelyurtlu, eşi Zerrin ve kızı Eylül'ün cinayet zanlısı olarak KKTC'de tutuklu bulunan 8 zanlının bugün serbest bırakıldığını ifade ederek, “Bu Rum tarafının bizimle işbirliği yapmaktan kaçınmasının bir sonucudur” dedi.

ULUSLARARASI SUÇ

Başbakan Talat, konuyla ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada, “Rum tarafının delilleri saklayarak, bir cinayetin ortaya çıkmasını engellediğini ve uluslararası suç işlediğini” kaydetti.

Delil olmadan kimsenin suçlanamayacağını belirten Talat, Rum tarafının delilleri Türk tarafına vermediğini söyledi. Bunun anlamının delilleri saklamak olduğunu kaydeden Talat, “Bana göre Rum tarafı uluslararası bir suç işledi ve cinayetin ortaya çıkmasını engelledi” diye konuştu.

Talat, konuyla ilgili soruşturmanın bitmediğine işaret ederek, ”Rum tarafının yaptığı çirkinlikten vazgeçerek, delilleri vermesini umduklarını” ifade etti.

ZANLILAR

Serbest bırakılan 8 cinayet zanlısının isimleri şöyle: Mustafa Akmandor, Fikret Akmandor, Mustafa Çavka, Emin Özvehit, Hikmet Oruç, Ali Falyalı, Sabri Yıldırım ve Zafer Eriz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle