GeriDünya Türk genel müdür New York'ta kayıp
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk genel müdür New York'ta kayıp

18 yıldır ABD'de yaşayan Fatih Algül, 20 gün önce ortadan yok oldu. Ailesi, Algül’ü bulana 10 bin dolar ödül koydu.

Ailesi, merkezi New York'ta bulunan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) aracılığıyla yaptığı çağrıda, Algül'ün 27 Aralık 2001 tarihinden beri kayıp olduğunu bildirdi. Eniştesi Mustafa Coşkun'a ait gurme marketler zinciri olan‘‘Garden of Eden’’ şirketinin Genel Müdürü olan Fatih Algül, akşam saat 08.30 marketten ayrıldı.

Dedektif tutuldu

28 yaşındaki Algül, markettin ayrıldığında üzerinde ‘‘Garden of Eden’’ yazılı bir ceket bulunuyordu. Algül'ün trene bindiği ve kendi durağı olmadığı halde Wallstreet durağında indiği anlaşıldı. Fatih Algül'ü bir kez daha gören olmadı. Ailesi tüm hastaneleri araştırdı, polise başvurdu ancak sonuç alamadı. Sonunda bir de özel dedektif tutuldu.

Ani şuur kaybı mı

Kayıp genel müdürün kızkardeşi Ayla Algül, ‘‘Ağabeyim birden bire kalkıp gitti. Pasaportunu, kimliğini, herşeyini bıraktı. Ani şuur kaybından korkuyoruz. Günlerdir arıyoruz, hiç bir ipucu bulamadık’’ dedi. Algül'ün bulunmasını sağlayacak kişilere 10 bin dolar (yaklaşık 14 milyar lira) ödül verilecek. Algül'ü görenlerin, şu telefonlara başvurması istendi: 001 917 217-0910 ve 001 201 943-6789.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle