Dünya Haberleri

DÜNYA

  Türk aşçılarına olimpiyat diploması

  Hasan AYCI / ERFURT
  23.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya’nın Erfurt kentinde dört yılda bir düzenlenen "Dünya Aşçılar Olimpiyatı"na katılan Türk Milli Aşçılarımız, 53 ülkeden gelen yaklaşık 2 bin aşçıya karşı hünerlerini sergiledi.

  Ümit Yüksel (Kaptan), Gökhan Tufan, Serkan Bozkurt, Mehmet Uzunsöz, Yusuf Yaran, Tarkan Özdemir, Musa Şener, Ümit Çelikkaya, Yıldırım Serim, Orhan Demirok, Tolga Özkaya, Ercan Yıldız ve Kemal Özcan’dan oluşan milli takımımız, dört gün süren yarışmalarda, soğuk teşhirler, sıcak hazırlanıp soğuk teşhir edilen yemekler, patisserie ve ülkeler restoranı-ülkeler büfesi olmak üzere toplam dört kategoride marifetlerini sergilediler.

  Yarışmada milli takımımızdan Musa Şener ve Ümit Çelikkaya soğuk teşhir dalında olimpiyat diploması ile dördüncülüğe layık görüldüler. Yıldırım Serim ve Orhan Demirok ise sıcak hazırlanıp soğuk teşhir edilen yemeklerde yine dördüncü oldular. Milli aşçılarımız, "Ülkeler Büfesi Kategorisi" de olimpiyat diploması almaya hak kazandılar. Türk aşçıları, "Dünya Aşçılar Olimpiyatı"nın ilk üç gününde, dördü bireysel diğerleri milli takım kategorisinde olmak üzere toplam 10 olimpiyat diploması aldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı