Dünya Haberleri

DÜNYA

  Turist kaçmasın diye bikiniye izin verdiler

  Hürriyet Haber
  18.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ENDONEZYA’da vekiller, aylar süren tartışmalardan sonra plajlarda bikini giyilmesinin devamına karar verdiler. Milletvekilleri, turistlerin bikini giymelerini, bu ay sonunda kabul edilmesi beklenen pornografiyle mücadele yasa tasarısı kapsamında tartışıyorlardı.

  Turistlerin, Bali gibi bazı turistik bölgelerde bikini giymeye devam edebileceklerini söyleyen çoğunluk partisi milletvekillerinden Abdül Aziz, "Bu ay sonu kabul edilmesi beklenen yasa tasarısı turizmi etkilemeyecek. Protestoları dinledik" dedi. Aziz, turizm sektöründen gelen, bikini giyen  yabancıların cezalandırılacağı endişelerini göz önüne aldıklarını söyledi.

  Cinsel arzuları uyandıran ve toplum ahlakını tehdit eden eylem ve eserleri cezalandırmayı amaçlayan yasa tasarısı üzerindeki tartışmalar aylardır sürüyor. İslamcı milletvekillerinin girişimiyle hazırlanan tasarıya karşı laik ve ılımlı kesimler ile Bali ve Batı Papua milletvekillerinin muhalefetinin giderek artması, yasa tasarısında değişiklik yapılmasını da zorunlu kıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı