GeriDünya Türbanlı kadına hakaret serbest
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türbanlı kadına hakaret serbest

Türbanlı kadına hakaret serbest
refid:13170045 ilişkili resim dosyası

İngiltere’de koyu Hıristiyan otel sahibi bir karı-kocayla, sonradan Müslüman olan bir müşteri arasındaki “dine” hakaret davası sonuçlandı.

Yargıç, İslam’a hakaret ettiği iddia edilen çiftin, ifade özgürlüğü sınırları içinde kaldığına hükmetti.

Bir Müslüman ile 18 ay önce evlenerek İslam dinine geçen Erica Tazi adlı İngiliz kadın, ağrı tedavisi görmek için geldiği Liverpool’da 4 hafta boyunca The Bounty House Otel’inde kaldı. Oteldeki son günü olan 20 Mart’ta ise kahvaltıya inerken tesettürlü giyindi. Tazi’nin (60) mahkede anlattığına göre otelin dindar birer Hristiyan olan İngiliz sahipleri Ben Vogelenzang (53) ile karısı Sharon (54) kendisini ilk defa tesettürlü görünce bağırıp gülmeye başladı. Tazi, Ben Vogelezang’ın daha sonra kendisine “terörist” diye hakaret ettiğini, bununla da yetinmeyip Hz. Muhammed’i de “bir savaş ağası” diye niteleyerek onu “Hitler, Saddam Hüseyin” gibi liderlere benzettiğini
öne sürdü.

‘Suç sayılmaz’
Davalı İngiliz çift ise bu iddaları yalanlayarak, tartışmayı Erica Tazi’nin başlattığını öne sürdü. Liverpool Bölge yargıcı kararını açıklarken yaptığı konuşmada “Bir kişinin yaptığı konuşmadan diğerinin kızması veya alınması o konuşmayı suç haline getirmez” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle