Dünya Haberleri

DÜNYA

  Tunus'un devrik lideri Bin Ali'nin kız kardeşi öldü

  hurriyet.com.tr / DIŞ HABERLER
  19.01.2011 - 12:46 | Son Güncelleme:

  Tunus'ta çıkan halk isyanı sonucunda yurtdışına kaçmak zorunda kalan Devlet Başkanı Zeynel Abidin Bin Ali'nin kız kardeşi Niame Bin Ali kalp krizinden öldü. Niame Bin Ali'nin son haftalarda ailesinin başına gelenlerden aşırı derecede etkilendiği ve hali hazırda bozuk olan sağlık durumunun daha da kötüye gittiği belirtildi. Bu arada İsviçre hükümeti, Zeynel Abidin Bin Ali'nin bu ülkedeki banka hesaplarını dondurma karar aldı.

  ZEYNEL ABİDİN BİN ALİ SON TATİLİNİ BODRUM'DA YAPMIŞTI / WEB TV

   

  23 YILLIK İKTİDARI BİR GECEDE SONA ERDİ

  El Kudüs gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde, uzun süredir sağlık sorunları yaşayan ve Suse kentindeki bir hastanede tedavi gören Niame bin Ali'nin (73) bugün hayatını kaybettiği belirtildi.

  Haberde, Niame Bin Ali'nin, Tunus'ta son dönemde yaşanan olaylardan çok etkilendiği de ifade edildi. 

  Tunus'ta yoksulluk, işsizlik ve yolsuzluğa karşı yapılan, yaklaşık bir ay süren gösterilerin ardından Bin Ali, geçtiğimiz cuma günü 23 yıllık iktidarını bırakmak zorunda kalmış, ülkeden kaçarak Suudi Arabistan'a sığınmıştı.

  İKİ DİKTATÖRE KÖTÜ HABER

  Öte yandan İsviçre hükümeti, Zeynel Abidin Bin Ali ve Fildişi Kıyısı'nda yapılan devlet başkanlığı seçimini kaybetmesine rağmen görevinden ayrılmayı reddeden Laurent Gbagbo'nun banka hesaplarını dondurma kararı aldı.

  İsviçre Dışişleri Bakanı Micheline Calmy-Rey Zürih'te düzenlediği basın toplantısında, "Hükümet bugünkü toplantısında Bin Ali ve Gbagbo'nun İsviçre bankalarındaki tüm hesaplarını dondurma kararı aldı" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı