GeriDünya Trump’ın ilk iftarına protesto
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trump’ın ilk iftarına protesto

Trump’ın ilk iftarına protesto

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da ilk kez iftar düzenledi. İftara Müslüman bazı ülkelerin Washington’daki diplomatik temsilcileri katıldı.

Trump, Suudi Arabistan Büyükelçisi Prens Halid Bin Salman ve Ürdün Büyükelçisi Dina Kavar ile aynı masaya oturdu. Beyaz Saray muhabirlerinin aktardığına göre programa Suudi Arabistan ve Ürdün’ün yanısıra Mısır, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Tunus, Irak, Katar, Bahreyn, Fas, Cezayir ve Libya’nın diplomatik temsilcileri katıldı.

ALTERNATİF İFTAR
Amerikalı Müslüman sivil toplum kuruluşları ise iftara davet edilmemelerini protesto etmek için Beyaz Saray’ın önündeki Lafayette Park’ta bir program gerçekleştirdi. Alternatif iftarda Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) ve Kuzey Amerika İslam Camiası (ICNA) gibi sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer aldı. ICNA Direktörü Zahid Buhari, “Amerika’daki milyonlarca Müslümanın temsilcileri olarak Beyaz Saray’da gerçekleştirilen iftara çağrılmamak, Trump’ın Müslümanlara ve İslam’a karşı takındığı tavrın bir örneğidir” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle