GeriDünya Trump ‘halk düşmanı’ dedi... NYT ateş püskürdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trump ‘halk düşmanı’ dedi... NYT ateş püskürdü

Trump ‘halk düşmanı’ dedi... NYT ateş püskürdü

ABD Başkanı Donald Trump’ın pazar günü attığı bir tweet’le sürekli ‘yalan haber’ diye hedef aldığı New York Times’ın yayıncısı Arthur G.Sulzberger ile Beyaz Saray’da bir görüşme yaptığı ortaya çıktı.

Sulzberger’e göre Trump’ın danışmanları tanışma mahiyetindeki 20 Haziran’daki bu görüşmenin kamuoyu ile paylaşılmamasını rica etmişti. Ancak Trump önceki gün görüşmeyle ilgili bir tweet attı, “NYT yayımcısı A.G.Sulzberger ile çok iyi, ilginç bir görüşme yapmıştık. Görüşmede medyanın öne sürdüğü ‘Yalan Haber’in nasıl ‘Halk Düşmanı’na dönüştüğünü konuştuk. Üzücü!” diye yazdı.

SESSİZLİĞİ BOZDU
Sulzberger ise Trump’ın görüşmeyi ifşa etmesi üzerine bir açıklama yaparak Başkan’ın kullandığı dilin sadece kutuplaştırıcı değil, giderek tehlikeli bir hale geldiğini kendisine söylediğini aktardı. NYT yayıncısı Sulzberger, yaptığı açıklamada, “Söylemleriniz yüzünden çok sayıda tehdit alıyoruz. Silahlı koruma tutmak zorunda kaldığımızı söyledim. O da bugüne kadar neden silahlı korumamız olmadığına şaşırdığını ifade etti” dedi. ABD Başkanı Trump, Twitter hesabından sık sık kamuoyundaki iddiaları ‘yalan haber’ diyerek reddediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle