Dünya Haberleri

DÜNYA

  Trimaran bilmecesi çözüldü: Cinayet

  Hürriyet Haber
  28.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Alabora olmuş trimaranında ölü bulunan Fransız Andre Le Floc’u öldürmekten biri kadın iki kişi tutuklandı.

  Ciğerde su yok

  Portekiz’in güney kentlerinden Algarve açıklarında denizde alabora olmuş trimaran yatında cesedi bulunan Fransız maceracı zengin Andre Le Floc’un (61) cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Floc’un 20 metrelik trimaranı alabora olmuştu. Otopside akciğerlerinde su bulunamayan Floc’un başına ve boynuna aldığı darbelerden ötürü yaşamını yitirdiği belirlendi.

  Tutuklandılar

  Kardeş olduklarını söyleyen Fransız erkek ile kadın, Floc’la birlikte teknede seyahat ediyorlardı. İsmi açıklanmayan zanlılar, Floc’u alabora olmuş trimaranın yakınındaki bir botta bulunmuşlardı. Gözaltına alınan zanlılar dün çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı. Zanlıları verdikleri ilk ifadede önce fırtınaya yakalandıklarını söylemişti.

  Tecavüz iddiası

  Ancak Floc’un yata bağlanmış olduğu görülünce ifadelerini değiştirdiler. Floc’un kadına tecavüz etmeye kalkıştığı ve bu yüzden onu zaptetmek için bağladıklarını ancak fırtına başlayınca çözmeye vakit bulamadan kaçtıklarını söylediler. Mahkemeye elleri kelepçeli getirilen 51 ve 48 yaşındaki zanlılar Floc’u öldürdüklerini inkar ediyorlar.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı