Dünya Haberleri

DÜNYA

  Tiran'da protestolar başladı

  Turan KASAP/PRİŞTİNE, (DHA)
  18.02.2011 - 21:38 | Son Güncelleme:

  ARNAVUTLUK’ta muhalefet lideri Edi Rama’nın başkent Tiran’ın merkezinde düzenlediği protestolar başladı.

  Protestolara yaklaşık 15 bin kişi katılıyor. Protestocular ellerinde pankartlarla Başbakan Sali Berişa’nın istifasını istiyor.

  Bir konuşma yapan Edi Rama, Arnavutluğa demokrasi getirmek amacıyla gösteri düzenlediklerini söyleyerek "Kendi vatandaşlarını kendi silahlarıyla öldüren bir katil başbakan olamaz, oyları çalan bir başbakan olamaz. Bu nedenle diktatör Sali Berişa istifa edinceye kadar burada bulunacağız. Bunu Mısır ve diğer ülkeler başardı biz de başaracağız" dedi.

  EDİ RAMA: BERİŞA YA İSTİFA EDECEK YA DA MÜBAREK GİBİ AYRILACAK

  15 bine yakın kişinin katıldığı protestolarda konuşan Edi Rama, "kendi halkını öldüren, oyları çalan ve diktatör gibi davranan bir başbakana ihtiyacımız yok. Ya istifa edecek ya da Hüsnü Mübarek gibi Arnavutluk’tan kaçacak" dedi.

  Sali Berişa istifa edinceye kadar protestolar düzenleyeceklerini söyleyen Rama, protestoların bütün Arnavutluğa yayınlanacağını da bildirdi. Edi Rama’nın ardından yedi protestocu konuşma yaptı. Konuşmacılar Sali Berişa’nın istifasını isterken, asker ve polislerin muhalefete katılmaları çağrısında bulundu. İki saat süren protestolar olaysız sona erdi.

  Muhalefet yarın da başbakanlık binası önünde protesto düzenleyecek.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı