GeriDünya The Observer: Türkiye cihatçı akınını durdurmak için baskı altında
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  61
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

The Observer: Türkiye cihatçı akınını durdurmak için baskı altında

The Observer: Türkiye cihatçı akınını durdurmak için baskı altında
refid:27064143 ilişkili resim dosyası

İngiltere’de yayımlanan The Observer gazetesi, bugünkü “ABD IŞİD’in üst düzey terör şeflerini vurmak için Suriye’de hava saldırılarını başlatmaya hazır” manşetli haberinde, “Türkiye’nin cihatçı akınını durdurmak için baskı altında” olduğunu yazdı.

İslam Devleti tehditlerine karşı Beyaz Saray’ın eyleme geçeceğine dikkat çeken gazete, cihatçıların Türkiye’nin Suriye sınırına doğru akışını önlemek için Türkiye’nin gittikçe artan bir baskı altında olduğunu vurguladı.

The Observer: Türkiye cihatçı akınını durdurmak için baskı altında IŞİD’E BÜYÜK OPERASYON KAPIDA

ABD’nin IŞİD’in liderlerini ortadan kaldırmayı hedefleyen hava saldırılarını düşündüğünü yazan The Observer, Washington’un hava saldırılarını Irak’tan Suriye’ye genişletmeyi planladığını ileri sürdü. Yüksek düzeydeki İngiliz politikacıların Ankara’dan, İngiltere ve diğer ülkelerden giden cihatçıların IŞİD’e katılmadan önce Türkiye üzerinden Suriye’ye girmelerini bloke etmesini istediklerine dikkat çekildi.

Hafta sonu çok sayıda IŞİD militanının sınır bölgesinde daha çok yeri kontrol altına almaya kalkıştıklarına işaret eden The Observer, IŞİD’in Irak askeri üslerinden yağmaladıkları zırhlı kamyonlarla kuzeye doğru ilerlediğini iddia etti. IŞİD’i durdurmak için Batı çareler ararken, IŞİD’in Türkiye sınırına doğru ilerlemesi haberine The Observer iki sayfa ayırdı.

The Observer: Türkiye cihatçı akınını durdurmak için baskı altında WASHINGTON’DA GÜNDEM YPG’YE YARDIMYorumları Göster
Yorumları Gizle