Dünya Terör örgütü yandaşları Vatikan'ın yanı başında ortalığı karıştırdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Terör örgütü yandaşları Vatikan'ın yanı başında ortalığı karıştırdı

Terör örgütü yandaşları Vatikan'ın yanı başında ortalığı karıştırdı

İtalya'nın başkenti Roma'da eylem yaparak daha sonra Vatikan'a izinsiz gitmek isteyen terör örgütü PYD/PKK yandaşlarına polis müdahale etti. Vatikan'a gitmelerine izin verilmeyen PYD/PKK yandaşlarıyla polis arasında arbede yaşandı.

İtalyan resmi haber ajansı Ansa'nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sabah Vatikan'daki temasları sırasında Vatikan'ın yakınındaki Kutsal Melek Kalesi'nin (Castel Sant Angelo) önünde toplanan terör örgütü PYD/PKK yandaşları yasa dışı eylem yaptı.

Alandaki eylemin ardından bir grup örgüt yandaşının, Vatikan'daki Aziz Petrus (St. Peter) Meydanı'na izinsiz gitmek istemesi üzerine polis müdahalede bulundu. Yaşanan arbedede göstericilerden bir kişi yaralandı, ikisi de gözaltına alındı.

POLİS ÇEMBERİNE ALINDI

Vatikan'a gitmelerine izin verilmeyen PYD/PKK yandaşları, Kutsal Melek Kalesi'nin bahçesinde polis çemberine alındı.

Terör örgütü yandaşları Vatikanın yanı başında ortalığı karıştırdı

Ayrıca, İtalyan polisinin çekilen fotoğraflardan çatışmaya dahil olan örgüt yandaşlarının kimliklerini tespit etmeye çalıştığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti boyunca geçerli olan ve her türlü gösteri ya da toplantı girişiminin yasaklandığı "yeşil bölge", Aziz Petrus Meydanı, Halk Meydanı, Kolezyum ve Circo Massimo'yu içine alan bir yeri kapsıyor. 

ALMANYA'DA ÇADIR KURDULAR

Terör örgütü yandaşları Vatikanın yanı başında ortalığı karıştırdı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle