Dünya Haberleri

DÜNYA

  Tepki yağıyor

  Hürriyet Haber
  15.09.2005 - 02:08 | Son Güncelleme:

  Protesto edeceğiz

  Cemal AKDENİZ (Moreland Türk Derneği Başkanı): Dünya Gazetesi’ne hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyoruz. Olaydan bizim de bu sayede haberimiz oldu. Yönetim kurulunu toplantıya çağırdık. Biz Türk’üz ama aynı zamanda buranın vatandaşıyız. Böyle para karşılığında insanları kandırarak reklam yapılamaz. Aralarında hukukçular olan 217 üyemiz var. Gereken bütün girişimleri yapacağız. Bu tür olayların tekrarlanmaması için protesto edilmesi lazım.

  Birleşmemiz lazım

  Beşir KARASU (Türk Dayanışma Derneği Başkanı): 36 yıldır burada yaşıyorum. Bu tür olaylar bizi çok huzursuz ediyor. Avustralya’da 60-70 bin civarında Türk yaşadığını tahmin ediyoruz. Bir sürü de dernek var ama bunlar tıpkı Türkiye’deki gibi siyasi olarak bölünmüş durumda. PKK’lılar, Rum ve Ermeni lobileri aldı başını gidiyor, bizim de birleşmemiz lazım. Buradaki dışişleri mensupları Türk cemaatin arasına hiç karışmıyorlar. Kendi çabalarımızla elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. En son Auburn’de bir okul duvarına yazılan Ermeni soykırımı yazısını belediyeye sildirdik.

  Ciddi sorunlar var

  Dursun CANDEMİR (Sydney Türk Gençlik Kulübü Başkanı): Olayı biliyoruz. Ama bizim açımızdan bundan daha ciddi sorunlar var. Biz burada Ermeni, Rum ve PKK tezleriyle mücadele ediyoruz. Ama maalesef bu tür olaylarda Türkiye’nin gönderdiği diplomatlarımızı aramızda göremiyoruz. Kendi imkanlarımızla merkezler kuruyoruz, ziyaret etmiyorlar; davet ediyoruz, gelmiyorlar.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı