GeriDünya Teleferik kurbanı Türk
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Teleferik kurbanı Türk

Fransa’daki kazada Şenol Topal adlı öğrenci de öldü.

Fransa’da 21 kişinin ölümüyle sonuçlanan teleferik kazasında, stajyer öğrenci Şenol Topal da hayatını kaybetti. Konyalı ailesi korkunç haberi Hürriyet’ten aldı.

Fransız Alpleri'nde teli koparak 80 metre yükseklikten yere çakılan ve 21 kişiye mezar olan teleferikte bir Türk öğrencinin de bulunduğu ortaya çıktı. Faciada Fransa'nın Thiers kentinde yaşayan Konyalı bir ailenin 22 yaşındaki oğlu Şenol Topal'ın yaşamını yitirdiği anlaşıldı. Egleton kenti meslek lisesinde stajyer olan Şenol'un 2700 metre yüksekliğindeki Pic de Bure Gözlemevi'ne dev uydu antenleri takmaya giden teknik ekipte yer aldığı açıklandı.

Kazanın duyulmasından sonra Hürriyet'e konuşan Şenol'un babası Ramazan Şenol ‘Teşhis için gittiğimizde Şenol'un ölenler arasında olduğunu gördük. Dünya başımıza yıkıldı, perişan olduk ama maalesef yapacak birşey yoktu. Cenazeyi Konya'ya götüreceğiz’ dedi.

Şenol Topal'ın talihsiz ölümü Konya'da bulunan yakınlarını yasa boğdu. Şenol Topal'ın 76 yaşındaki dedesi M. Ali Topal, torununun ölümünden kendisinin ve yakınlarının haberi olmadığını söyledi. Dede Topal, ‘Televizyonlarda öyle bir kaza vardı. Yukarıdan bir şey düşmüş, ölenler olmuş. Benim kulaklarım ağır duyduğu için tam anlayamadım. Ama, oğlum da gelinim de bize telefon edip bir şey söylemedi. Eğer Şenol ölmüş olsaydı oğlum bize mutlaka telefon ederdi’ diye konuştu.

Şenol Topal'ın 31 yaşındaki amcası İsmail Topal da, ‘Olayı televizyonlardan izledik. Bugün de gazetelerde okuduk ama isim verilmediği için yeğenimin öldüğünü bilmiyorduk’ dedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle