GeriDünya Tel Rıfat’ta mayın temizliği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tel Rıfat’ta mayın temizliği

Tel Rıfat’ta mayın temizliği

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) en gözde ekiplerinden olan METİ’lerin (Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha Timi) Suriye’de Fırat Kalkanı bölgesi ile terör örgütü PYD/YPG’nin elinde bulunan Tel Rıfat bölgesi sınır hattında iki günden beri mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) temizliği yaptığı öğrenildi.

Azez’in güneyinde Tel Rıfat sınır hattında bulunan Maranaz’da, mayın ve EYP temizliğine başlayan METİ’lerin bu temizliği iki bölge sınırının sıfır noktasına kadar sürdürmeleri bekleniyor. METİ’ler, hem Fırat Kalkanı, hem de Zeytin Dalı harekâtları sırasında terör örgütleri DEAŞ ile PYD/YPG’nin tuzakladığı patlayıcıları imha ederek, birliklere “temiz yol” açmışlardı.

RUSYA İDDİASI

PYD/YPG unsurlarının Tel Rıfat’ı boşaltmaları konusunda Türk ve Rus yetkililer arasında görüşmelerin yeniden başladığı da iddia edildi. Bu bölgeden geçen hafta Zeytin Dalı harekâtı ile PYD/YPG’den temizlenen Afrin’deki TSK unsurlarına taciz atışları yapılmıştı.

GÜNEY VURULUYOR

İdlib güneyinde bulunan Cisr es Şuğur, Gab düzlükleri, Maraat el Numan ve Latamina bölgeleri ile kırsalları iki günden beri Rus ve Suriye savaş uçaklarının hedefi oluyor. Saldırılarda terör örgütü Heyet Tahrir üş Şam’ın (HTŞ) hedef alındığı öne sürülse de yerel kaynaklar çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği bilgisini paylaştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle