GeriDünya Tayland'da yasak en çok onları vurdu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tayland'da yasak en çok onları vurdu

Tayland'da yasak en çok onları vurdu
refid:14843268 ilişkili resim dosyası

Tayland'da sokağa çıkma yasağı en çok turizmi vurdu. Başkent Bangkok'ta gece hayatı durma noktasına geldi. Bar ve discolarda çalışan dansçılar da işsiz kaldı.

YASAK EN ÇOK ONLARI VURDU

Tayland'da hükümeti devirmek için mücadele eden "Kırmızı Gömlekliler"in direnişini kırmak için Tayland ordusu çare olarak sokağa çıkma yasağı getirmişti.

Turizmin en önemli girdilerden biri olduğu Tayland'da, sokağa çıkma yasağı en çok gece hayatını vurdu. Barlarda ve diskolarda çalışan genç dansçı kızlar sokağa çıkma yasağı sonrasında işsiz kaldı. Şiddet olayları sonrasında turistler Tayland'ı tercih etmemeye başladı. Bu ülkede tatilini geçirmek isteyen turistler ise korkudan geceleri sokağa çıkmamaya başladı. Şimdi bar ve gece kulübü sahipleri şiddet olaylarının bir an önce son bulmasını ve gece hayatının yeniden canlanmasını bekliyor. 

Tayland ordunun müdahalesinin ardından hükümet karşıtlarının protestolarının şiddet olaylarına dönüşmesinden sonra, 19 Mayıs'ta Bangkok'ta sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlamıştı. Çıkan şiddet olaylarında ise 40'tan fazla kişi hayatını kaybetmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle