GeriDünya Tatilde 3 tarih kitabı okuyacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  24
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tatilde 3 tarih kitabı okuyacak

Tatilde 3 tarih kitabı okuyacak
refid:4873506 ilişkili resim dosyası

Washington'daki çalışmalarına ara vererek 10 günlük bir tatil için Teksas eyaletindeki çiftliğine giden ABD Başkanı George Bush, tatili boyunca üç tarih kitabı okuyacak.

Bush'un okuyacağı kitaplardan ikisi 1861-65 yıllarında Cumhuriyetçi Partiden ABD'nin 16. Başkanı seçilen Abraham Lincoln'le ilgili. Richard Carwardine tarafından yazılan “Lincoln: A Life of Purpose and Power” ve Ronald C. White Jr. tarafından hazırlanan ”Lincoln's Greatest Speech: The Second Inaugural” Bush'un okumayı hedeflediği kitaplar arasında.

ABD Başkanı'nın ilgisini çeken üçüncü kitap ise çocuk felci hakkında. Teksas Üniversitesinden tarihçi David M. Oshinsky'nin Pulitzer ödülü kazanan “Polio: An American Story” adlı kitabında 1940 ve 50'li yıllarda ABD'deki çocuk felcinin tarihi anlatılıyor.

Bush, geçen yıl ağustosta bir aya yakın uzun bir tatile çıkmış, ancak önce “Barış Annesi” Cindy Sheehan ve yandaşlarının çiftliğinin yakınındaki eylemleriyle rahatı bozulmuş, ardından Katrina kasırgası felaketiyle birlikte tatilini yarıda kesmek zorunda kalmıştı.

Bush, geçen yıl da okumak için yanına tarih kitapları almıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle