GeriDünya Tatar’a 33 yıl hapis cezası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tatar’a 33 yıl hapis cezası

Tatar’a 33 yıl hapis cezası
refid:11546294 ilişkili resim dosyası

ABD’nin New Jersey eyaletindeki Fort Dix askeri üssüne saldırı planlamak suçundan 4 arkadaşı ile birlikte aralık ayında jüri tarafından suçlu bulunan Türk genci Serdar Tatar (25) New Jersey Bölge Mahkemesi Yargıcı Robert Kugler tarafından 33 yıl hapse mahkum edildi.

Serdar, bu süreyi diğer hükümlüler gibi maksimum güvenli değil, normal bir cezaevinde çekecek. Hükümlülerin 10 gün içinde itirazda bulunma hakları var.

Yargıç Kuglar, Serdar’a ömür boyu hapis cezası vermek istemediğini, çünkü kendisinin diğer hükümlülerden farklı kategoride olduğunu, "aşırı dinciliği" bulunmadığını ve ıslah edilebileceğini belirtti.

Serdar Tatar ile birlikte dün karar için hakim karşısına çıkan ve saldırı planının merkezi ve grubun lideri olarak gösterilen Ürdün asıllı taksi sürücüsü Mohamed Shnewer’e (24) ömür boyu hapis, ayrıca 30 yıl hapis cezası verildi. Medyada "Paintball Cihatcıları" diye bilinen 5 gençten Makedonyalı göçmen kardeşler Dritan Duka (30), Shain Duka (28) ve Eljvir Duka (25) ise önceki gün çıkarıldıkları mahkemede, şartlı salıverme imkanı olmadan ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle