GeriDünya Tanrı’nın adresi yok, dava düşer
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tanrı’nın adresi yok, dava düşer

Tanrı’nın adresi yok, dava düşer
refid:10142358 ilişkili resim dosyası

ABD’nin Nebraska Eyaleti’nde "Tanrı’ya karşı" açılan bir dava mahkeme yargıcı tarafından reddedildi.

Gerekçe olarak, davalı olan Tanrı’nın adresinin bulunmaması gösterildi. Ancak, davacı taraf temyize gidebilir. Dava, Eyalet Meclisi üyesi Ernie Chambers tarafından açılmıştı. Ernie Chambers, dava dilekçesinde, Tanrı’nın terörist tehditlerde bulunduğunu, yeryüzünde yaşayan kitleleri imha ve terörize ettiğini ileri sürmüştü.

Douglas Bölgesi Yargıcı Marlon Polk, davacı ile davalı arasında bir bağlantı kurulmasının yasa gereği olduğunu belirterek, davalı olan Tanrı’ya mahkemenin ulaşamadığını söyledi ve davanın düşmesine karar verdi.

Ernie Chambers, "Bu kararla, mahkeme Tanrı’nın varlığını kabul ediyor. Bunun bir sonucu da Tanrı’nın herşeyi bildiğidir. Eğer Tanrı herşeyi biliyorsa, davalı olduğunu da bilir" dedi. Chambers, kararın ayrıntılarını dikkatle inceleyeceğini ve temyize başvurabileceğini kaydetti. 28 yıllık Eyalet Meclisi üyesi olan Chambers, davayı, bazı meslaktaşlarına tepki olarak geçen yıl açmıştı. Ernie Chambers, "anlamsız" davaların açılmasını önlemeyi amaçlayan bazı önerilere karşı Tanrı’dan davacı olmuştu.

Ernie Chambers, kimin kimden davacı olup olmayacağına Eyalet Meclisi’nin karar vermemesini ve mahkemelerin herkese açık olmasını istiyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle