GeriDünya Taliban yine kadın öldürdü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taliban yine kadın öldürdü

Taliban yine kadın öldürdü
refid:10169621 ilişkili resim dosyası

Afganistan’da çalışan İngiliz yardım görevlisi Gayle Williams (34) Hıristiyanlık propagandası yaptığı gerekçesiyle Taliban tarafından dün sokak ortasında yaylım ateşine tutularak öldürüldü.

Güney Afrika vatandaşlığı da bulunan Williams, başkent Kabil’in batı kesimindeki işine yürüyerek giderken, tek motosiklete binmiş iki kişinin saldırısına uğradı. Saldırganların açtığı ateş sonucu bacaklarına ve gövdesine isabet alan Williams, olay yerinde can verdi. Taliban adına açıklama yapan Zabihullah Mücahid saldırının sorumluluğunu üstlenerek "Afganistan’da Hıristiyanlığı yaymaya çalışan bir örgüt hesabına çalıştığı için kadını öldürdük" dedi. Gayle Williams’ın çalıştığı SERVE adlı kuruluş ise misyonerlik faaliyetinde bulundukları iddiasını reddetti ve "Biz bir Hıristiyan kuruluşuyuz, ancak görevimiz engellilere yardım etmek" dedi.

5 çocuk öldü

Taliban militanlarının Kunduz yakınlarındaki Çahar Dara bölgesinde Alman askerlerine yönelik intihar saldırısında iki Almans askerinin yanı sıra Afganistanlı beş çocuk can verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle