GeriDünya Talat, Papadopulos'un görüşme talebini kabul etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Talat, Papadopulos'un görüşme talebini kabul etti

Kıbrıs Rum Kesimi lideri Tasos Papadopulos, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a iki ayrı mektup gönderdi ve Kıbrıs’ta kayıplarla ilgili konuları görüşmek üzere görüşme talep etti. Talat, Papadopulos’un “Görüşme zamanının geldiğini düşünüyorum. Gelin görüşelim” çağrısına olumlu yanıt verdi. İki lider bu ay bir araya gelecek.

Rum basınına göre, Rum yönetimi sözcüsü Vasilis Palmas, gazetecilerin Talat-Papadopulos görüşmeleri ile ilgili sorularını yanıtlarken, Papadopulos’un, Cumhurbaşkanı Talat’a iki mektup gönderdiğini ve bunlardan birinin kayıplarla ilgili Otonom Kayıp Şahıslar Komitesi’nin huzurunda ortak bir görüşme yapılmasıyla ilgili olduğunu kaydetti.

TALAT KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Talat bugün düzenlediği basın toplantısıyla Rum yönetiminin talebine olumlu yanıt verdiklerini açıkladı.

Papadopulos’un iki liderin masaya oturması için ortamın müsait olmadığı gerekçesi ile görüşme önerilerini reddettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Talat, iki liderin bir araya gelmesinin Kıbrıs sorununun çözümüne yardımcı olacağını söyledi.

Öte yandan, Yunanistan’ın üç büyük gazetesinden biri olan Ethnos’un “Papadapulos’tan Talat’a mektuplar” başlığıyla verdiği habere göre, Papadopulos’un yönettiği koalisyon hükümetindeki partiler de Cumhurbaşkanı Talat’la görüşme talebini destekledi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle