GeriDünya Tacizci yapımcı Harvey Weinstein teslim oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tacizci yapımcı Harvey Weinstein teslim oldu

Tacizci yapımcı Harvey Weinstein teslim oldu

Hollywood'da onlarca yıldızı taciz ettiği ortaya çıkan ünlü film yapımcısı Harvey Weinstein, New York polisine teslim oldu. Weinstein, tecavüz ve cinsel saldırı suçlarından yargılanacak.

Hollywood yıldızlarının tacizle suçladığı Oscarlı film yapımcısı Harvey Weinstein, bugün New York polisine teslim oldu.

Onlarca gazetecinin önünden geçerek polis merkezine giren Weinstein'ın teslim olmasını, uluslararası medya son dakika olarak duyurdu.

Elinde dosyalarla polis merkezine gelen Weinstein'ın gülümsemesi dikkat çekti. 65 yaşındaki film yapımcısı, Manhattan Yüksek Mahkemesi’ne çıkmadan önce polis merkezinde parmak izi verecek.

Ünlü yapımcı, aynı kadına birinci derece tecavüz ve üçüncü derece tecavüz suçlamalarının yanı sıra başka bir kadını seks yapmaya zorlamakla suçlanıyor.

Tacizci yapımcı Harvey Weinstein teslim oldu

Weinstein'a yönelik en ağır suçlamalar, 2010 yılında kendisine iki kez tecavüz ettiğini iddia eden Boardwalk Empire filmi yıldızı Paz de la Huerta’dan geldi. Sayıları 80'i bulan yıldızlar arasında Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Salma Hayek ve Rose McGowan da var.

Skandalın patlamasıyla kadınlar dünya çapında ayağa kalktı ve #meetoo hareketi doğdu. Yeryüzündeki binlerce kadın, kendi başlarına gelen taciz ve cinsel saldırıları paylaştı.

Oscar törenlerini düzenleyen Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, gelişmeler üzerine Weinstein'ı akademiden kovdu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle