GeriDünya Tacizci amcayı küçük kızın şiiri ele verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tacizci amcayı küçük kızın şiiri ele verdi

Hatıra defterindeki bir şiir, iki yıldır devam eden bir aile dramını ortaya çıkardı. 14 yaşındaki genç kızın, kendisine iki yıldır tecavüz etmekle suçladığı 42 yaşındaki amcası tutuklandı.

ABD'nin Miami kentinde, kız öğrencisinin ev ödevi olarak tuttuğu hatıra defterindeki bir şiir öğretmenin dikkatini çekti. Genç kız şiirinde

‘Tecavüz.

Fiziksel.

Neden oluyor bu?

Yine aynı korku salan duygu.

Hayatım...’’ diyordu.

Durumdan şüphelenen öğretmen defterin ilk sayfalarını da karıştırınca, bu kez ‘Tanrım, tecavüzden yoruldum artık! Elimden birşey gelmiyor. Korkunç! Ne olur yardım edin!’ satırlarına rastladı ve derhal resmi makamlara başvurdu. Genç kız, yanında yaşadığı amcasının 1995 yılında beri kendisine sık sık tecavüz ettiğini söyleyince, amca Stevie J.Stubbs tutuklandı. Bu konuda basına bir açıklama yapan Miami Şerif sözcüsü ‘Bu şiir aslında bir yardım çağrısıydı. Senelerdir ırzına geçilen kızcağız doğrudan yardım isteyemediği için bu yolu seçmişti. Neyse ki, öğretmeni bu yardım çağrısına cevap vermiş’ dedi. Yetkililer genç kızın tecavüze uğradığını gösterir tıbbi raporun henüz alınmadığını, cinsel taciz söz konusu da olabileceğini bildirdiler. Bu arada amcanın, annesi ve babası başka bir şehre taşındığı için yanında kalıp okuluna devam eden, küçük kıza cinsel tacizde bulunduğunu kabul ettiği de açıklandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle