Dünya Haberleri

DÜNYA

  Tablo satışı için cinsel promosyon

  Hürriyet Haber
  18.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Londra'da yapılacak bir sergide Amerikalı kadın ressam Angela Marshall hem resimlerini, hem de vücudunu satacak. Angela Marshall, 25 Sterlin (10.4 milyon TL) verip eserlerinden küçük bir resim alanlara oral seks yapacak, 50 Sterlin (21 milyon) ödeyerek orta boy resim satın alanlarla cinsel ilişki kuracak. 75 Sterline (31.2 milyon) kıyıp büyük boy resim alanlar ise istediklerini yapabilecek.

  Independent gazetesinin haberine göre, Los Angeles'li seksi kadın ressam sanatını tanıtmak için ilginç bir yol seçti. Londra'nın güneyindeki Decima Galerisi'nde alışagelmişin dışında, aykırı bir sergi düzenleyen Marshall sanatına hayran olan müşterilerini kendisi ön elemeden geçirecek. Estetik ve sanat duygusunun gelişmiş olduğuna kanaat getirdiği müşterilerini kabul edecek olan kadın ressam işe paralı sanatseverlerin portrelerini yapmakla başlayacak. İsteyene küçük, daha paralı olanlara orta boy ve en zenginlere ise büyük boy tablo yapacak. Ancak sanatseverler yalnızca ödeme yaparak bayan ressamın fırçasından çıkan tablolara sahip olamayacaklar.

  Müşteriler sanata verdikleri önemi kanıtlamak için nakit ödemenin yanı sıra kadın ressamın cinsel fantezilerinde partner olarak rol alacaklar. Kısaca sanatsever ve sanatçıyı bütünleştiren süreç tualde başlayacak, yatakta sona erecek.

  Serginin sıradışı bir yanı daha var. O da yine cüzdanı kabarıklar arasından seçilecek sanatseverler tüm bu sanatsat etkinliği yakın plan izleme olanağına kavuşacak, yani bir açıdan kimi sanat düşmanlarının söylemiyle ‘röntgencilik’ yapabilecek.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı