Dünya Tabanca sağdaysa ustura neden solda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  19
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tabanca sağdaysa ustura neden solda

Tabanca sağdaysa ustura neden solda

Rum adli tıp raporuna göre ABD’li askeri ataşe Mooney, şahdamarını keserek intihar etti, kullandığı ustura ise sol elindeydi. KKTC’deki askeri ve sivil yetkililer ise Mooney’in solak olmadığını söylüyor, "Bizimle her temasında tokalaşmadan yemek yemeye varıncaya kadar tüm hareketlerini sağ eliyle yapıyordu. Tabanca kılıfı da sağdaydı" diyor.

İSTANBUL Kara Harp Akademisi mezunu Yarbay Thomas Mooney çok iyi derecede Türkçe konuşuyor ve göğsünde akademinin brövesini sürekli taşıyordu. Sıklıkla KKTC’ye geçen Mooney Türk askeri yetkililerle de yakın ilişkiler içindeydi. Mooney’in ortadan kaybolduktan 4 gün sonra Rum kesiminde ölü bulunması ve adli tıp raporuna göre de "boğazını ustura ile keserek intihar etti açıklaması", bir çok soruya yol açtı.

Adı bayrak hırsızına çıkan Avrupa Parlamentosu Rum milletvekili ve adli tıp doktoru Marios Matsakis’in otopsi yaptığı askeri ataşenin boğaz atardamarını ustura ile keserek öldüğü ve sol elinde de ustura bulunduğu belirtilmişti.
Hürriyet
Ancak KKTC’de sürekli temas ettiği askeri ve sivil yetkililer, Amerikalı ataşenin sol elini kullandığını görmediklerini, aksine tokalaşmadan yemek yerken çatal tutuşuna kadar tüm el hareketlerini sağ eli ile yaptığını ve silah kılıfının da sağ tarafta bulunduğunu söylediler.

NEDEN CAN ÇEKİŞMEYİ SEÇTİ

Sır dolu ölümün ardından cevabı verilmeyen sorular şöyle:

Silah sistemlerine vakıf bir subay olan Mooney neden intihar için can çekişmesine neden olacak bir yol seçsin. Çok daha pratik intihar yolları bulunuyordu. Silahı neden yanında değildi?

İntihar ettiyse ve ailesine not ve CD bıraktıysa, neden telefonları ve araç takip kitini kapatıp cesedinin bulunması en güç yerde intiharı seçti?

Cesedin bulunduğu Trodos dağlarında öldüğü tespit edilen cuma günü yangın çıktı ve iki gün sürdü. Rüzgar ters esmeseydi ceset ve deliller tamamen yanacaktı. Bu kadar tesadüf fazla değil mi?

Ataşe eşcinseldi Türk subaylar: Normaldi


TÜRK dostu olarak bilinen askeri ataşenin ölümünün ardından hem Rum kesimi hem de KKTC’de çok farklı senaryolar ortaya çıkmaya başladı. ABD elçiliğinin açıkladığı "kişisel trajedi" ise çok yetersiz kaldı.

Eşi ölümcül kanser: Rum medyasının iddiasına göre, eşi ölümcül kanser hastası olan Mooney 45 yaşında olmasına rağmen erken emeklilik istedi ve bu talebi kabul edildi. Ancak eşinin durumuna dayanamayarak intiharı seçti.

Homoseksüeldi: Eşi ve oğlu bir yıldır ABD’de bulunan Thomas Mooney yalnız yaşıyordu ve eşcinseldi. KKTC’de sürekli görüştüğü Türk subay arkadaşları ise şöyle diyor: "Çapkın deseler inanırız ama homoseksüel iddiası çok saçma."

Şantaj kurbanı oldu: İlişkiye girdiği kişilerin şantajına uğradı. Ortaya çıkmaması için de intiharı seçti.

Gizli banka hesapları vardı: ABD’li yetkililer, Mooney’in gizli banka hesaplarını ve kirli işlerini tespit etti. Mooney hesap numaralarını eşine gönderdi.

KKTC’de iki Rus kızla görüldü: KKTC’de fahişelik yapan 2 Rus kızla görüldü. Kadınlara düşkündü ve kendisine şantaj yapılıyordu. Hizmetçisi kaybolduğu Perşembe günü yatağının bozulmadığını gördü, ölmeden bir gün önce de evine gitmedi.

Kaçırıldı intihar süsü verildi: Mooney kaçırıldı ve ada dışına çıkartılamayınca öldürülerek bulunması en güç yere bırakıldı. Profesyonel katiller, ’intihar süsü’ verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle