GeriDünya Suudi Prens 1 milyar dolara serbest kaldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Suudi Prens 1 milyar dolara serbest kaldı

Suudi Prens 1 milyar dolara serbest kaldı

SUUDİ Arabistan’da Veliaht Prens Muhammed’in (33) olası rakipleri arasında sayılan ve yolsuzluk operasyonu çerçevesinde üç haftadır Riyad’daki Ritz Carlton otelinde alıkonan Prens Miteb bin Abdullah’ın (64), 1 milyar dolarlık bir anlaşma çerçevesinde serbest kaldığı bildirildi.

Eski Suudi Kralı Abdullah’ın oğlu olan ve eski Ulusal Muhafızların komutanı olan Prens Miteb bin Abdullah’ın otelden ayrılmasına izin verilen şimdiye kadarki en üst düzey isim olduğu bildirildi. Bloomberg haber ajansı, Prens’in Suudi yetkililerle ‘1 milyar dolarlık çözüm anlaşması’ yaptığını belirtti. Kraliyet ailesi mensupları da Prens’in salıverildiğine dair sosyal medyada tweet paylaştı.

Tutuklanmadan hemen önce Ulusal Muhafızların başından alınan Prens’in serbest kalması, “Anlaşılan Suudi yetkililer, gözaltındakilerin serbest kalması için anlaşmalarda ilerleme sağlıyor” yorumlarına yol açtı. Veliaht Prens Muhammed bin Selman, hafta sonu Amerikan New York Times gazetesine yaptığı açıklamada savcıların yolsuzluktan tutuklu yaklaşık 200 Prens ve işadamıyla yapacağı anlaşmaların 100 milyar dolar değerine ulaşabileceğini söylemişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle