GeriDünya Suudi Kralı Selman'ın tatili Fransa'yı karıştırdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  53
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Suudi Kralı Selman'ın tatili Fransa'yı karıştırdı

Suudi Kralı Selman'ın tatili Fransa'yı karıştırdı
refid:29660663 ilişkili resim dosyası

Suudi Arabistan Kralı Selman ve mahiyetinin Fransa’nın güneyinde yapacağı tatil ülkeyi karıştırdı. Kral, Cumartesi günü beraberindekilerle Nice Havalimanı’na inerken, kalacağı şatonun yanındaki plajın halka kapatılması büyük tepki çekti. Üstelik Kral'ın plajda kadın polis istemediği ve görevli kadın polislerin bu sebeple geri çekildiği öğrenildi.

Kral Selman’ın Provence-Alpes-Côte d'Azur bölgesindeki Vallauris’te kalacağı şatonun yakınındaki halk plajının kapatılması, bölge sakinlerinin tepkisini çekerken, normalde tatilcilerle dolu olan plajın sadece Kral’a tahsis edilmemesi için başlatılan kampanyaya şimdiden 100 bin kişi imza attı. Buna karşın işletmeler, durumdan gayet memnun. Çünkü Suudiler, bölgeye çok fazla para bırakıyor.

Suudi Kralı Selmanın tatili Fransayı karıştırdı

Kral'ın kalacağı şato, 1932 yılında mimar Barry Dierks tarafından yapıldı.

Kral’ın en yakınındaki 300 kişiyle birlikte kalacağı Chateau de l’Horizon’un önüne plaja rahatlıkla inebilmek için asansör bile yapıldı. Winston Churchill, Rita Hayworth ve Marilyn Monroe gibi isimleri ağırlayan Chateau de l’Horizon’un balkonuna Kral için taht bile konduğu söyleniyor.

Suudi Kralı Selmanın tatili Fransayı karıştırdı

Kral'ın konuklarını istedikleri yerlere götürmeleri için 400'ü aşkın lüks araç kiralandı.

BBC'nin haberinde jonuklar için en ez 400 lüks araç kiralandığı bilgisi yer aldı. Araçlar, Selman’ın akrabaları ve arkadaşlarını turistik yerlere ve plajlara götürmek için kullanılacak. AFP’ye konuşan bir şoför, “Onları restoranlara götürmemizi istiyorlar, ya da Saint Tropez, Monaco, Nice’e gidip bölgedeki villaları görmek istiyorlar, çünkü taşınmaz almak istiyorlar” dedi.

Suudi Kralı Selmanın tatili Fransayı karıştırdı

Suudi Kralı ve yakın çevresinin kalacağı Chateau l'Horizon'un önüne plaja inmek için asansör yaptırıldı.

Kral’ın yakın çevresinden 300 kişi Chateau l’Horizon’da kalacakken, diğer 700 kişi de Cannes’daki lüks otellerde konaklayacak. Dünyanın en zengin ailelerinden birinin üç haftalık tatili için bölgede güvenlik önlemleri de artırıldı. Şatonun girişinde polis minibüsleri görüntülenirken, şezlonglarda dinlenen güvenlik görevlileri dikkat çekti.

Suudi Kralı Selmanın tatili Fransayı karıştırdı

Kral'ın kalacağı şatonun yanındaki plajda taticiler eğleniyor.

KRAL KADIN POLİS İSTEMEDİ
Kral Selman Fransız yetkililere özel plajda gözlerden uzak denize girmek istediğini ancak görevli kadın polislerin oradan çekilmesini istedi. Marianne dergisinin özel haberine göre kadın polis sorunu derhal çözüldü ve plajda görevli kadın polis geri çekildi. Haberde CRS-3 birimine bağlı kadın polislerin plaj dışında villayı koruma ekibine katıldıkları ancak plaja yaklaşmamaları istendiği belirtildi.

Suudi Kralı Selmanın tatili Fransayı karıştırdı

İşte Kral için halka kapatılan plaj...

Suudi Kralı Selmanın tatili Fransayı karıştırdı KRAL’A ÖZEL ASANSÖR HEM DE…Yorumları Göster
Yorumları Gizle