GeriDünya Suriyeli babanın feryadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Suriyeli babanın feryadı

Suriyeli babanın feryadı

Esad rejimi, Astana çerçevesinde çatışmasızlık bölgesi olmasına rağmen muhaliflerin kontrolündeki İdlib’in güneyindeki Han Şeyhun’u hedef almaya devam ediyor.

Alman Bild gazetesi, geçen hafta çarşamba günü Han Şeyhun’a yönelik saldırı sonrasında çekilmiş fotoğrafların izini sürdü. Fotoğraflardan birinde 4 yaşındaki kardeşinin cesedi üzerinde kanlar içinde yatan 6 yaşındaki bir kız çocuğunun tüyler ürpertici görüntüsü yer alıyordu.

HASNA HASTANEDE

Bild’e göre o kız çocuğunun adı Hasna. Kız kardeşi Elaf ve 2 yaşındaki erkek kardeşi Hasan aynı saldırıda öldü. 27 yaşındaki baba Abdürezzak K., telefonla Bild’e konuştu. Geçimini pet şişe ve plastik toplayıp satarak sağlayan Abdürezzak K., “Şubat ayında Esad rejiminin saldırıları başladığından bu yana evde saklanmaya çalıştık, ama orada da güvende olmadık. İki çocuğum mezarda, üçüncüsü hastanede” dedi. Abdürezak K.’nın eşi ağır böbrek hastası olduğundan onlara kendisi bakmış.

Suriyeli babanın feryadı

Gözyaşlarına hakim olamayan Suriyeli baba, “Dünyanın herhangi bir yerinde bir köpek öldürüldüğünde, milyonlarca kişi onun için yas tutuyor, diğer köpekleri kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Burada her gün yaşanan insani kıyıma artık kimse tepki göstermiyor” diyor. Esad rejiminin saldırılarının yanı sıra bölgedeki radikal terör örgütlerinin de siviller için başka bir tehdit unsuru olduğu aktarılıyor.

Abdürezak K., “Bu kadar insan Esad’ın kurbanı olurken, herhalde tüm dünya sessiz kalamaz. Kurtarın bizi” diye çağrıda bulundu.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (05.03.2019) 2
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle