GeriDünya Rejim Şam'ın El Kabun mahallesine girdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rejim Şam'ın El Kabun mahallesine girdi

Rejim Şam'ın El Kabun mahallesine girdi

Suriye ordusu ve muhalifler, başkent Şam'ın hemen dışındaki El Kabun mahallesinin büyük çoğunluğunun rejim güçleri tarafından ele geçirildiğini açıkladı.

Rejim Şamın El Kabun mahallesine girdiOrdunun iki ayı aşkın bir süredir için operasyon düzenlediği El Kabun'daki muhalif konseyden Albullah El Kabuni, Reuters'a "Rejim güçleri buradan geriye kalanları yok etmekle tehdit ediyor ve askeri çözüm dışında hiçbir çözüm kabul etmiyor" diye konuştu. Mahallenin çok küçük bir kısmı muhaliflerin kontrolünde kaldı.

Bu bölgede yaklaşık bin 500 muhalif savaşçı ve aileleri bulunuyor. Suriye devlet medyası ise mahalleden tahliyelerin başladığını belirtti. Bu hafta Şam'ın Berze mahallesinde muhalif savaşçılar tahliye edilerek İdlib bölgesine geçmeyi kabul etmişti. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, muhaliflerle varılan bu "uzlaşmaların" ülkede dökülen kanı durdurmak için etkili bir yol olduğunu söylerken Birleşmiş Milletler ise bunun "zorla göç ettirme" olduğu eleştirisini getiriyor.Rejim Şamın El Kabun mahallesine girdi

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle