Dünya Suriye'de 140'dan fazla cihatçı öldürüldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Suriye'de 140'dan fazla cihatçı öldürüldü

Suriye'de 140'dan fazla cihatçı öldürüldü

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'deki IŞİD hedeflerini vurduğu hava operasyonunda 140'dan fazla cihatçının öldüğü bildirildi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün yaptığı açıklamada, yaklaşık üç gündür süren operasyonda öldürülen cihatçıların çoğunun yabancı olduğu belirtildi.

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü Direktörü Rami Abdulrahman, AFP'ye yaptığı açıklamada, ölenlerin büyük bölümünün Avrupa, Arap ülkeleri, Çeçenistan ve Türkiye'den Suriye geçen cihatçılar olduğunu söyledi.

Suriyede 140dan fazla cihatçı öldürüldü Öldürülen ikinci Türk

Söz konusu saldırılarda en az 13 sivilin hayatını kaybettiğini belirten Abdulrahman, "Toplam 84 IŞİD militanı ve 57 El Nusra mensubu öldürüldü. Bunlardan sadece 12'si Suriyeli" dedi. Abdulrahman, öldürülen 12 Suriyeliden birinin El Nusra, kalanların ise IŞİD üyesi olduğunu ifade etti.

Suriyede 140dan fazla cihatçı öldürüldü
ABD, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Ürdün ve Bahreyn'in katıldığı uluslararası koalisyon, Salı gününden bu yana Suriye'nin kuzey ve doğusundaki IŞİD hedeflerine yönelik yaklaşık 30 saldırı gerçekleştirdi.

Suriyede 140dan fazla cihatçı öldürüldü ABD cihatçı Türk komutanı da vurdu


Yorumları Göster
Yorumları Gizle