Dünya Haberleri

DÜNYA

  Sürgünden bıktım

  Arzu ÇAKIR MORİN/PARİS
  16.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Carla Bruni istemediği için Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin kabinesinden uzaklaştırarak Avrupa Parlamentosu’na gönderdiği eski Adalet Bakanı Dati, röportaj sırasında açık kalan mikrofonun azizliğine uğradı. Dati’nin “Bıktım, artık dayanamıyorum” sözleri internete düştü.

  FRANSA eski Adalet Bakanı Rachida Dati, açık mikrofonun azizliğine uğradı ve Avrupa Parlamentosu’ndaki milletvekilliği görevi için “Bıktım, artık dayanamıyorum” demesini herkes duydu. Eski Fransa Adalet Bakanı Dati, Fransız M6 kanalının 66 Dakika isimli programına katıldığı sırada, reklam arasında yaka mikrofonunun açık kaldığını fark etmeyip cep telefonuyla konuşunca ağzından bu sözler döküldü.

  Dati, telefonda arkadaşına “Strasbourg’da parlamentonun genel kurulundayım. Artık yeter! Dayanamıyorum! Sanırım milletvekilliği sürem bitmeden büyük bir dram yaşayacağım. Burada uslu rolü yapmak zorundayım, çünkü etrafımda basın mensupları var. Bir de AB Komisyonu seçimleri var. Burada oturup bu toplantılara katılmak zorundayım” dedi.

  ‘Kızım hastaydı’

  Görüntülere ilişkin dün akşam Le Figaro’ya açıklama yapan Dati, M6’nın görüntüleri etik kurallarına aykırı olarak ellerine geçirdiklerini belirterek, “Mikrofonu çıkarırken, ‘Bunları kaydetmediniz değil mi?’ dedim. ‘Hayır’ dediler. İlk başlarda Brüksel, Paris ve Strasbourg arasında mekik dokuyordum. Üstelik kızım hastaneye kaldırılmıştı. Gerçekten o gün daha fazla yapamayacağımı düşünüyordum. Yoksa bugün tüm toplantıları izliyorum’’ dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı