Dünya Haberleri

DÜNYA

  Sular durulmuyor

  Hürriyet Haber
  05.01.2015 - 11:41 | Son Güncelleme:

  Sekiz gündür ardı arkasına dünyadan gemi kazaları haberleri geliyor.

  İskoçya’nın kuzeyinde batan bir gemide 8 kişi kayboldu. Başka bir gemi yan yattı.

  Navigasyondan yan yattı

  İNGİLTERE’nin Southampton şehrinden çıkıp Almanya’ya giden bir gemi Wight Adası açıklarında yan yattı. 25 mürettebatın tamamı kurtarıldı. Otomobil taşıyan 180 metre uzunluğundaki geminin navigasyon sisteminde yaşanan büyük bir sorun nedeniyle yan yattığı öne sürüldü. Kaptanın, gemiyi alabora olmasın diye karaya oturttuğu da iddialar arasında.

  Rum gemisi battı, 8 kişi kayıp

  İskoçya’nın kuzeyinde Kıbrıs Rum Kesimi’ne ait bir kargo gemisi battı. Yedisi Polonyalı, biri Filipinli sekiz mürettebat kayboldu. Gemi, Danimarka’dan İngiltere’ye 2 bin ton çimento taşıyordu.

  Güneydoğu Asya ülkesi Vietnam açıklarında da Norveçli bir şirkete ait yük gemisinin batması sonucu kaptan ve yardımcısı öldü. 19 kişilik Filipinli mürettebattan sadece aşçı kurtuldu.

  8 gündür sönmüyor

  İkisi kurtarma çalışmaları sırasında toplam 13 kişinin öldüğü Adriyatik’teki feribot yangının ardından söndürme çalışmaları sürüyor. İtalya’nın Brindisi Limanı’na çekilen feribota karadan itfaiye su sıkarak müdahale ediyor. Kazadan günler geçmesine rağmen yangının sönmemiş olması olayın büyüklüğüne işaret ediyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı