Dünya Haberleri

DÜNYA

  Son dakika! Filistin'den şok fotoğraflar! Yüzleri maskeli İsrailli askerler sahnede

  Hürriyet Haber
  13.12.2017 - 16:23 | Son Güncelleme:

  Ramallah'ta ABD Başkanı Donald Trump'ın dünyada tepkiyle karşılanan Kudüs kararının protesto eden göstericiler, yüzleri kefiye ve Filistin bayrağıyla sarılı İsrail askerleri tarafından gözaltına alındı.

  ABD lideri Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasıyla çatışmaların başladığı Ortadoğu'da, bugün yeni gözaltılar var.

  AFP haber ajansı, Ramallah'tan gelen görüntülerin altına, "Kendilerini gizleyen İsrail polisileri Filistinlileri gözaltına alıyor" notunu ekledi. 

  Washington'ın desteğiyle şiddetin dozunu artıran İsrail askerleri, Batı Şeria'nın Ramallah kentinde protesto gösterisi düzenleyen Filistinli avukatları gözaltına aldı.

  Son dakika Filistinden şok fotoğraflar Yüzleri maskeli İsrailli askerler sahnede

  Biber gazı kullanan İsrail güçlerinden bazılarının yüzlerinde maske olması dikkat çekti.

  Birçok sivil giyimli askerin yüzünü kefiye ile örttüğü, içlerinden birinin yüzüne Filistin bayrağı sardığı görüldü. Yüzünde Filistin bayrağı ve elinde bir silah olan İsrail askeri, Filistinli bir avukatı gözaltına aldı.

  Son dakika Filistinden şok fotoğraflar Yüzleri maskeli İsrailli askerler sahnede

  Reuters haber ajansı, yüzlerini kapatmış askerler tarafından gözaltına alınan birçok Filistinlinin fotoğraflarını dünyaya servis etti.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı