GeriDünya Son dakika... Venezuela'da darbe girişimi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Venezuela'da darbe girişimi

Son dakika... Venezuela'da darbe girişimi

Reuters haber ajansı, Venezuela'da kendisini subay olarak tanıtan bir grup askerin Maduro'yu devirme çağrısı yaptığını fakat bahsi geçen videonun Venezuelalı askerler tarafından çekilip çekilmediğinin henüz doğrulanamadığını duyurdu. Hükümet darbe girişimini doğruladı

Reuters haber ajansı, Venezuela'da kendisini subay olarak tanıtan bir grup askerin sosyal medya üzerinden video aracılığıyla Maduro'yu devirme çağrısı yaptığını fakat bahsi geçen videonun Venezuelalı askerler tarafından çekilip çekilmediğinin henüz doğrulanamadığını duyurdu.

Venezuela hükümeti, darbe girişimini doğruladı ve başkent Caracas'ta yer alan bir askeri birimden silah çalmaya çalışan bir grup kişinin askeri birlikler tarafından gözaltına alındığını duyurdu. Hükümet darbe girişiminin kontrol altına alındığını duyurdu.

Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun geçen hafta devlet başkanlığı yemini etmesinin ardından Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun, "geçici devlet başkanı" ilan edilmesi ülkede siyasi tansiyonu yükseltmişti.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle