GeriDünya Son dakika... Terör örgütü YPG/PKK'da operasyon paniği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Terör örgütü YPG/PKK'da operasyon paniği

Son dakika... Terör örgütü YPG/PKK'da operasyon paniği

Terör örgütü YPG/PKK'nın sözde sözcüsü, "ABD'nin Suriye kararıyla sırtımızdan bıçaklandık." ifadesini kullandı.

Terör örgütü YPG/PKK'nın sözde sözcüsü, "ABD'nin Suriye kararıyla sırtımızdan bıçaklandık." ifadesini kullandı. Terör örgütünün sözde sözcüsü kararın terör örgütü YPG/PKK için sürpriz olduğunu belirtti.

Terör örgütü YPG/PKK, ABD'yi, sözünü tutmayarak Fırat'ın doğusundan çekilmek ve bölgeyi Türkiye'nin operasyonuna açık hale getirmekle suçladı.

SDG ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK, sözde sözcülerinden Mustafa Bali'nin Twitter hesabı üzerinden, ABD'yi suçlayıcı bir mesaj yayımladı.

Mesajda, "Güvenlik mekanizması ve akabinde mevzilerin yıkılmasına rağmen, ABD güçleri sorumluluklarını yerine getirmedi ve bölgenin savaş alanına dönmesine izin vererek sınırdan çekilmeye başladı. SDG, kuzeydoğu Suriye'yi ne pahasına olursa olsun korumaya kararlı." ifadeleri kullanıldı.

DEAŞ TEHDİDİ

Öte yandan örgütün ismini kullandığı SDG de bir yazılı açıklama yaptı.

ABD'nin sözünü tutmadığının vurgulandığı açıklamada, bunun DEAŞ'la mücadeleye "büyük olumsuz" etki yapacağı iddia edildi.

ABD'li yetkililer, DEAŞ karşıtı mücadele toplantılarında, Suriye'de ele geçirdikleri yabancı DEAŞ'lı ve ailelerinin toplam sayısının 10 bin civarında olduğunu kaydediyor. Bu kişilerin bir kısmı, ABD güçlerince Deyrizor'da üs olarak da kullanılan El Ömer petrol sahasında, diğer kısmı ise YPG/PKK, Kamışlı, Haseke, Malikiye, Tabka ve Rakka cezaevlerine tutuluyor.

Ceylanpınar sınırındaki Rasulayn’da gergin saatlerŞanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinin sınırında bulunan terör örgütü PYD/YPG’nin kontrolündeki Suriye’nin Rasulayn kentinde ABD askerlerin çekileceğini anlayan teröristler panik halde sivil kıyafetleler dolaşmaya başladı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’ la yaptığı görüşmenin ardından ABD'li güçlerin Suriye'den çekilmeye başladıklarını açıklamasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’nin Doğusu’na yapılacak operasyon için emir bekliyor. PKK/YPG kontrolündeki Rasulayn kentinde teröristler panik halde sivil kıyafetlerle dolaşmaya başladı. Bölgede bir evin etrafı tellerle çevrildiği gözükürken, sınıra yaklaşık 400 metre ilerinde çadır kuran teröristler muhtemelen çadırda canlı kalkan eylemi yapacakları izlenimi verdi.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle