Dünya Haberleri

DÜNYA

  Son dakika... Suriye "Türk ve ABD askeri çekilsin" dedi

  Hürriyet Haber
  22.12.2017 - 15:13 | Son Güncelleme:

  Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, Türk ve Amerikan askerlerinin Suriye'deki mevcudiyetinin açık bir saldırganlık olduğunu iddia ederek, ülkedeki askerlerin geri çekilmesini talep etti.

  Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, "Yabancı askerlerin derhal ve şartsız olarak bölgemizden çekilmesini talep ediyoruz" ifadesini kullandı. 

  Caferi, Türk ve ABD askerlerinin bölgedeki mevcudiyetinin açık bir saldırganlık olduğu ifadesini kullanırken, ABD'nin bölgede askerlerini tutma ısrarına karşı olduklarını vurguladı. 

  Caferi, Suriye ve halkına yönelik uygulanan ekonomik yaptırımların Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi haricinde uygulanmasıyla tamamen kanunsuz ve gayrı meşru olduğuna dikkat çekerken, bunların Suriye halkının yaşamını ciddi anlamda olumsuz etkilediğini de belirtti.

  Son dakika... Suriye Türk ve ABD askeri çekilsin dedi

  RUSYA: ABD'NİN SURİYE'DE KALMASININ BİR GEREKÇESİ KALMADI

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye özel temsilcisi Alexander Lavrentyev, ABD askerlerinin Suriye'deki varlığının hiçbir gerekçesi kalmadığını ve Washington'ın Suriye'de asker bulundurmak için saydığı gerekçelerin dayanaksız olduğunu söylemişti. 

  Rusya: ABD askerlerinin Suriyede işi kalmadıRusya: ABD askerlerinin Suriye'de işi kalmadı

  Astana'da sekizinci turu başlayan Suriye barış görüşmelerinin ilk gününde konuşan Lavretyev, "Amerikalıların askeri varlıklarının devamını gerekçelendirmek için dile getirecekleri hiçbir neden, bahane olmaktan öteye gidemeyecektir. Varlıklarının sona ermesi gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

  "SURİYE ULUSAL DİYALOG KONGRESİ 29-30 OCAK'TA"

  Öte yandan, Kazakistan Dışişleri Bakanlığı, Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'nin 29-30 Ocak'ta Rusya'nın Soçi kentinde yapılacağını duyurdu.  Asya ve Afrika Dairesi Başkanı Aidarbek Tumatov, basın mensuplarının kongrenin ne zaman yapılacağı yönündeki sorusuna: "29-30 Ocak'ta" yanıtını verdi.

   

  Son dakika... Suriye Türk ve ABD askeri çekilsin dedi

  SON 24 SAATTE NE OLDU?

  Etiketler: son dakika , haberler , HABER
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı