GeriDünya Son dakika... Rusya'dan Venezuela açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Rusya'dan Venezuela açıklaması

Son dakika... Rusya'dan Venezuela açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanlığı ve Kremlin, Venezuela'daki durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD'nin Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu ülkenin "geçici devlet başkanı" olarak tanımasını değerlendirdi.

ABD ve bazı ülkelerin çeşitli bahanelerle Venezuela'ya yönelik baskıyı artırdığını belirten Ryabkov, "Bölgedeki ülkeler arasındaki farklılıkların derinleşme eğiliminde olduğunu gözlemliyoruz." diye konuştu.

Rusya'nın Venezuela ile iş birliğini sonlandırmayacağını vurgulayan Ryabkov, "Venezuela bizim stratejik ortağımız ve böyle kalmaya devam edecek. Egemenliğini ve iç işlerine karışılmaması prensibini Venezuela ile birlikte koruyacağız." dedi.

ABD'nin Venezuela'ya yönelik askeri müdahale ihtimalini de değerlendiren Ryabkov, "ABD'yi, Venezuela'ya yönelik olası bir askeri müdahale konusunda uyarıyoruz. Böyle bir adım felaket senaryosu olur." şeklinde konuştu.

KREMLİN: KABUL EDİLEMEZ

Kremlin'den yapılan açıklamada ABD'nin Venezuela'ya olan karşı tavrı gasp olarak nitelendirildi ve Venezuela'ya dışarıdan müdahalenin kabul edilemez olduğu söylendi. Kremlin, Venezuela'ya askeri harekat açıklamalarının son derece tehlikeli olduğunu vurguladı ve Venezuela'nın herhangi bir askeri yardım talebinde bulunmadığı bildirildi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (24.01.2019)
Yorumları Göster
Yorumları Gizle