GeriDünya Son dakika! Rusya'dan Suriye açıklaması: "Libya tarzı bir maceraya girilmesin"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika! Rusya'dan Suriye açıklaması: "Libya tarzı bir maceraya girilmesin"

Son dakika! Rusya'dan Suriye açıklaması: "Libya tarzı bir maceraya girilmesin"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de Libya tarzı bir maceraya girilmemesi gerektiğini söyledi. Lavrov, Batılı ülkelerin Rusya'ya yönelik müdahalesinin büyük bir göç dalgasına neden olabileceğini öne sürdü.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Allah göstermesin. Avrupa’nın yeni bir Libya veya Irak macerasına hiç mi hiç ihtiyacı yoktur” açıklamasını yaptı.

New York’ta bu akşam Moskova’nın talebi üzerine toplanacak BMGK oturum öncesinde açıklamalarını yapın Lavrov, “Suriye’ye yönelik Libya veya Irak tarzı bir müdahaleyi Allah göstermesin. Umarım böyle bir maceraya kimse kalkışmaz. En ufak kıvılcım bile Avrupa’nın yeniden görülmedik mülteci akımına maruz kalmasına yol açabilir. Böyle bir gelişmeyi ne Rusya ne de Avrupa ülkeleri istemez. Sadece okyanus ötesi devlet böyle senaryoyu savunabilir. Avrupa kıtasını darmadağın ederek kendi jeopolitik çıkarlarını sürdürmeyi amaçladıkları besbelli ortada” dedi.

Son dakika Rusyadan Suriye açıklaması: Libya tarzı bir maceraya girilmesin

İLGİNÇ SURİYE İDDİASI

7 ABD keşif uçağının Doğu Akdeniz'de Hmeymim ve Tartus üslerinin bulunduğu Suriye kıyıları yakınında keşif görevi gerçekleştirdiği öne sürüldü. Sputnik'in aktardığına göre, Washington yönetiminin Suriye'ye füze saldırısı düzenleme tehditlerini sıklaştırdığı dönemde ABD Donanması'na ait uçakların, Doğu Akdeniz'de keşif görevlerini yerine getirdiği iddia edildi.

Dünya çapında askeri uçuşları görüntüleyen Mil Radar'ın Twitter hesabından paylaştığı verilere göre, ABD'ye ait 7 keşif uçağı ABD Donanması'na ait Hmeymim ve Tartus üslerinin bulunduğu bölgeye yakın mesafede uçuş gerçekleştirdi.

Keşif görevinde yer alan uçakların 6 P-8A Poseidon tipi anti-denizaltı casus uçakları ile 1 EP-3 Aries II uçağı olduğu iddia edildi. Rusya ve ABD'den ise konu hakkında resmi açıklama yapılmadı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (13.04.2018)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle