Dünya Haberleri

DÜNYA

  Mısır'da Hristiyanlara saldırı

  AA
  26.05.2017 - 13:15 | Son Güncelleme:

  Mısır'ın Minya kentinde silahlı saldırganlar Kıpti Hristiyan bir grubu taşıyan otobüse saldırı düzenledi. Saldırıda en az 28 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi.

  Mısır'ın Minya kentinde Kıptileri taşıyan otobüse yönelik silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 26 kişinin hayatını kaybettiği, 28 kişinin yaralandığı bildirildi.

  Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Minya kentindeki çöl yolunda seyreden Kıptileri taşıyan otobüse kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından ateş açıldı.

  Saldırıda ilk belirlemelere göre, 28 kişi yaşamını yitirdi, aralarında durumu ağır olanların da bulunduğu çok sayıda kişi yaralandı.

  Görgü tanıkları, Beni Sueyf kilisesinden dönen ve Saint Samuel manastırına dua etmeye giden kafilenin, sayıları 10'u bulan askeri üniforma giymiş saldırganlar tarafından kurşuna dizildiğini aktarıyor. Saldırganların ayrıca maske taktığı bilgisi verildi.

  MİNYA VALİSİNDEN AÇIKLAMA

  Minya Valisi Essam el Bedaivi, Hristiyan Kıptilerin başkent Kahire'nin güneyindeki bir manastıra giderken saldırıya uğradığını açıkladı.

  Mısır devlet televizyonu da Kıpti kafilenin Minye'de, Kahire'nin 220 km güneyindeki St. Samuel Manastırı'na gittikleri sırada saldırıya uğradıklarını duyurdu.

  Kafilenin saldırıya uğradıkları sırada 2 otobüsle yolculuk ettiği de gelen bilgiler arasında.

  DEAŞ KIPTİLERE ÇOK SAYIDA SALDIRI DÜZENLEMİŞTİ

  Geçtiğmiz aylarda Mısır’da, DEAŞ tarafından Kıptilere yönelik çok sayıda saldırı düzenlendi.

  Son olarak 9 Nisan’da Tanta ve İskenderiye kentlerinde iki intihar bombacısının kiliseleri hedef aldığı saldırılarda 46 kişi yaşamını yitirmişti.


  Mısırda Hristiyanlara saldırı


  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı