GeriDünya Son dakika... Belçika'da silahlı saldırı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Belçika'da silahlı saldırı

Son dakika... Belçika'da silahlı saldırı

Belçika'nın Liege kentinde düzenlenen silahlı saldırıda iki polis ve bir sivil hayatını kaybetti. Saldırganın etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Liege'de gerçekleşen çatışmada iki polis memurunun ve bir sivilin öldürüldüğü bildirildi. Liege şehir merkezinde Café des Augustins bölgesinde gerçekleşen olayda bir kadını rehin alan saldırgan silahla vurularak öldürüldü.

Bölgede bulunan bir lisede görevli kadını rehin alan saldırgan, polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

Son dakika... Belçikada silahlı saldırı

Saldırganın kimliğine ilişkin henüz açıklama yapılmadı. Polis, terör saldırısı ihtimali üzerinde duruyor. 

Son dakika... Belçikada silahlı saldırı

2011'de yine Liege'de düzenlenen bir silahlı saldırıda 4 kişi hayatını kaybetmiş ve 100'den fazla kişi yaralanmıştı. O saldırıyı düzenleyen kişi daha sonra intihar etmişti.

Belçika genelinde 32 kişinin öldüğü ve terör örgütü DEAŞ'ın üstlendiği 2016'daki Brüksel saldırılarından bu yana güvenlik önlemleri artırılmış durumda.

Son dakika... Belçikada silahlı saldırı

Belçika'da silahlı saldırıBelçika'nın Liege kentinde düzenlenen silahlı saldırıda iki polis ve bir sivil hayatını kaybetti. Saldırganın etkisiz hale getirildiği ifade edildi.Liege'de gerçekleşen çatışmada iki polis memurunun ve bir sivilin öldürüldüğü bildirildi. Liege şehir merkezinde Café des Augustins bölgesinde gerçekleşen olayda bir kadını rehin alan saldırgan silahla vurularak öldürüldü.Bölgede bulunan bir lisede görevli kadını rehin alan saldırgan, polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.Saldırganın kimliğine ilişkin henüz açıklama yapılmadı. Polis, terör saldırısı ihtimali üzerinde duruyor. 2011'de yine Liege'de düzenlenen bir silahlı saldırıda 4 kişi hayatını kaybetmiş ve 100'den fazla kişi yaralanmıştı. O saldırıyı düzenleyen kişi daha sonra intihar etmişti.Belçika genelinde 32 kişinin öldüğü ve terör örgütü DEAŞ'ın üstlendiği 2016'daki Brüksel saldırılarından bu yana güvenlik önlemleri artırılmış durumda.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle