Dünya Haberleri

DÜNYA

  Son dakika! "Başbakan Hariri Suudi Arabistan'da tutuluyor"

  Hürriyet Haber
  09.11.2017 - 12:16 | Son Güncelleme:

  Reuters haber ajansına konuşan Lübnanlı yetkililer, istifa ettiğini açıklayan Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin Suudi Arabistan'da tutulduğuna inandıklarını söyledi. Arap basınında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın talebi üzerine istifa ettiği yorumu yapılan Hariri'nin ülkesine dönmesine izin verilmediği iddia ediliyor. Reuters'tan gelen son dakika haberine göre Hariri Riyad'daki ofisinda Fransa'nın Suudi Arabistan temsilcisiyle görüştü.

  Lübnanlı yetkililer hayati tehdit altındayım diyerek istifa eden eski Başbakanı Hariri'nin Suudi Arabistan'da alıkonulduğuna inandıklarını söylediler.

  Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun'un Hariri'nin istifası etrafındaki gizemi çözmek için diplomatik çözümlere yöneleceği ifade edildi. 

  HARİRİ FRANSA BÜYÜKELÇİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

  Reuters'ın haberine göre Hariri Fransa'nın Suudi Arabistan temsilcisiyle biraraya geldi. Hariri'nin önümüzdeki günlerde İngiltere, Avrupa Birliği ve ABD temsilcileri ile de görüşeceği bildirildi.

  İran lideri Ali Hamaney’in başdanışmanı ve eski İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Velayeti’yi geçen cuma Beyrut’ta kabul etmesinin ardından sürpriz bir şekilde Riyad’a geçen Hariri, burada katıldığı bir televizyon programında başbakanlık görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

  İstifa açıklamasında Hizbullah ve İran’ı suçlayan Hariri’nin bu kararı ülke yönetiminde Hizbullah ve Cumhurbaşkanı Mişel Avn ittifakının etkisini kıramamasına bağlanıyor.

  Bütün ülke bu sorunun cevabını arıyorBütün ülke bu sorunun cevabını arıyor

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (09.11.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı