GeriDünya Son dakika... Bakan Akar Yunan mevkidaşı ile görüştü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Bakan Akar Yunan mevkidaşı ile görüştü

Son dakika... Bakan Akar Yunan mevkidaşı ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunan mevkidaşı ile görüştü. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Sorunların iyi komşuluk ilişkileri içinde çözümü ile provokatif açıklama ve davranışlardan kaçınılması gerekli. Akar, Yunan mevkidaşına, Ege ve Akdeniz'de milli hak ve menfaatlerden taviz verilmeyeceğini, provokatif davranışlardan kaçınılmasının önemi vurguladı

Brüksel'deki NATO Zirvesi'nde Yunan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis ile görüştü. Bakan Akar iki ülke arasındaki sorunların iyi komşuluk içinde çözülmesi gerektiğini vurguladı ve provokatif açıklama davranışlardan kaçınılması gerektiğine dikkat çekti.

Son dakika... Bakan Akar Yunan mevkidaşı ile görüştü

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) da görüşmeye ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Brüksel temasları çerçevesinde Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis ile NATO Karargahı’nda görüştü.

İki ülke Savunma Bakanlıkları arasında Atina ve Ankara’da gerçekleştirilen, Güven Arttırıcı Önlemler başta olmak üzere Ege Denizi’nde iş birliğini geliştirmek maksadıyla yapılan heyetler arası toplantılardan duyulan memnuniyetin dile getirildiği görüşmede, söz konusu toplantıların iyi komşuluk ilişkileri içinde devam etmesinin önemine değinildi.

Görüşmede, Bakan Akar tarafından, sorunların iyi komşuluk ilişkileri içinde, barış ve dostluk çerçevesinde, uluslararası hukuka uygun şekilde çözümü, Ege Denizi ve Akdeniz’de milli hak ve menfaatlerimizden taviz verilmeyeceği, provokatif davranış ve açıklamalardan kaçınılmasının önemi vurgulandı."

Son dakika... Bakan Akar Yunan mevkidaşı ile görüştü

Yorumları Göster
Yorumları Gizle