Dünya Haberleri

DÜNYA

  Son dakika... Almanya'da PKK gösterileri yasaklandı

  AA
  14.02.2018 - 23:07 | Son Güncelleme:

  Almanya'da sık sık gösteri düzenleyen ve terör örgütü PKK'ya yakın kuruluşların çatı örgütü olan Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi'ne (NAV-DEM) bundan sonra gösteri izni verilmeyeceği açıklandı.

  KÖLN Emniyet Teşkilatı, NAV-DEM'in Afrin'e yönelik Zeytin Dalı harekâtını bahane ederek yarın Köln ve Leverkusen kentlerinde yapmak istediği iki gösterinin de yasaklandığını duyurdu.

  Gösterilerin yasaklamasına gerekçe olarak, Almanya'da terör örgütü kabul edilen PKK'nın yasaklı sembollerinin ve terör örgütü liderinin posterlerinin taşınması ve bundan sonraki gösterilerde de taşınarak suç işleme ihtimalinin yüksek oluşu gösterildi.

  NAV-DEM'in geçen cumartesi günü Köln'de yapmak istediği gösteriye de izin verilmemişti.

  NAV-DEM'in 27 Ocak tarihinde Köln'de düzenlediği protesto gösterileri, terör örgütü elebaşı Öcalan'ın posterleri ile yasaklı PKK paçavralarının açılması sonucu durdurulmuş, ardından gösteri yasadışı ilan edilerek dağıtılmıştı.

  Yine NAV-DEM'in 4 Kasım 2017'de Düsseldorf'ta düzenlediği gösteri benzer gerekçeyle durdurulmuş, terör örgütü yandaşları taşkınlık çıkararak polisle çatışmıştı.

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: almanya , pkk , terör
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı